O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Nasiono w kaki bez taniny.
W jednym z dwóch ostatnio zakupionych owoców kaki odmiany bez taniny (popularnie zwane owocami sharona) znalazłam jedno duże, w pełni rozwinięte nasiono. Cieszę się, że w końcu będę mogła spróbować hodowli ze świeżego nasiona. Niepokoi mnie trochę ciemnobordowe miejsce na skórce brązowego nasiona. Mam nadzieję, że jest to tylko wada zewnętrznej osłony nasiona. Na pierwszym zdjęciu widnieje ćwiartka owocu kaki z nasionem widocznym pod warstwą miąższu. Na drugim zdjęciu 3-centymetrowe nasiono. Na trzecim nasiono obok identycznego owocu, jak ten, z którego zostało wyjęte. Jeśli chcecie znaleźć nasiono w sklepowych kaki, uważajcie przy krojeniu, ponieważ jest ono dość spore.


wtorek, 20 października 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , 217.97.219.*
2009/10/21 21:42:05
a to jest slodka odmiana czy ta gorzka ???? a w jakim sklepie kupiles ???
-
Gość: , 217.97.219.*
2009/10/21 21:44:44
ja widzalem w kauflandzie kaki jeszcze byly tylko ze pisze na nich Kaki Brazylijskie wiec raczej nie powino byc nasion co sadzisz o tym ?
-
2009/10/22 12:15:20
W tytule napisałam "w kaki bez taniny", a potem "popularnie zwane owocami sharona". Oczywiście, że jest to odmiana słodka, ta sklepowa. W naszych sklepach nie widuje się odmiany z taniną (cierpkiej zanim całkiem dojrzeje). Kupiłam owoce w małym sklepiku owocowo-warzywnym, powiedziano mi, że były importowane z Hiszpanii. Była na nich jajowata nalepka z obieranym nożem owocem kaki na niebieskim tle. W każdej słodkiej odmianie może się zdarzyć nasiono, tylko pewnie rzadko, może raz na kilkadziesiąt owoców, nie wiem czy ktoś to sprawdzał... A z czego to wynika? Możliwe, że z zapylenia pyłkiem z cierpkiej odmiany kaki, która ma normalnie 4-8 nasion na owoc.
-
Gość: chinczyk, *.rev.pro-internet.pl
2010/11/17 22:13:28
Ja kupiłem kaki pierwszy raz 2 dni temu w promocji w Biedronce. Nabyłem 4 sztuki. Zjadłem 3 z nich i w pierwszym znajdowały się 3 nasiona. Jedno rozebrałem na części pierwsze (uszkodziłem je przy rozkrajaniu owocu) a dwa wraziłem w glebę. Zobaczymy czy coś z tego będzie (jestem rybakiem a nie ogrodnikiem ;)) Pozdrawiam
-
2014/01/27 22:10:05
Znalazłam DWA nasionka w owocu hebanowca! Przed chwilką :). Owoc zjedzony,
Co zrobić z nasionkiem? Napiszcie, proszę po jakim czasie od wyjęcia z owocu posialiście nasionka. Może od razu?
Martwię się, że nikt tu na to forum nie przyjdzie:(. Od 2009 minęło prawie 5 lat...
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie