O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Nashi - postępy.
Grusze chińskie zostały przycięte z powodu zatrzymania się ich wzrostu już latem. W tej chwili wypuszczają obok miejsc cięcia pączki liściowe. Nashi rosnące razem mają odpowiednio 16 i 7 cm wysokości. Pochodzą z owocu o gruszkowatym kształcie. Nashi rosnące osobno ma 6 cm wysokości i pochodzi z odmiany okrągłej. Ich liście stają się jesienią żółte, następnie pomarańczowe, a gdy staną się czerwone, opadają. Oczywiście do tego potrzebne jest obniżenie temperatury, które zafunduję wszystkim roślinom zrzucającym liście na zimę dopiero w listopadzie. Starsze okazy można uprawiać w cieplejszych rejonach Polski w gruncie. W warunkach naturalnych owocują 2 lub 3 lata po posadzeniu. Są obcopylne - wymają zapylania krzyżowego, czyli zapylania pyłkiem innej odmiany, dlatego hodowla dwóch różnych odmian opłaci się w razie ewentualnego kwitnienia.

sobota, 17 października 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie