O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Koniec miechunek na dworze.
Nie doczekałam się owoców w tym roku. Pierwsze mrozy pokonały miechunki. Pojawiły się jedynie dwa większe, zielone lampiony. Poza tym na miechunkach były same kwiaty i pączki kwiatowe, lecz w tej chwili prawie nic już nie zostało z całych roślin. Dwie miechunki przed mrozami przesadziłam do donicy i trzymam je teraz w domu. Mam nadzieję, że przeżyją tą nagłą zmianę warunków, póki co mają się dobrze. Na zdjęciach widnieją dwa lampiony, które nie miały szansy dojrzeć. Najwyższa miechunka miała 80 cm, najniższa 54 cm.

czwartek, 22 października 2009, tropicjungle
Tagi: miechunka
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Dawid, *.olsztyn.vectranet.pl
2009/10/30 13:51:32
Jeśli wzięłaś je do domu to znaczy, że będziesz je hodować jako wieloletnie czy na wiosnę wyrzucisz na dwór? Jak nasiona pojawią się w sprzedaży to je kupię i chyba jednak będę trzymał w domu, bo działki nie mam:D Czy to dobre rozwiązanie?
-
2009/10/31 22:38:04
Spróbuję hodować je jako wieloletnie, lecz poza tym następnej wiosny wysieję ponownie nasiona do ogródka. ;]

Hodowanie miechunek w domu teoretycznie powinno się powieść - jeśli będą mieć dużo światła i nie będą narażone na suche powietrze. Moje miechunki rosną dość szybko, lecz wypuszczają same nowe liście i gałęzie. Na dworze obficie kwitły, w domu jednak nie spieszą się z tym, a te pączki, które były, opadły. Może jeest to spowodowane krótkimi, pochmurnymi dniami, brakiem słońca...
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie