O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Czerwone banany.
Długości około 15 cm czerwone banany smakują trochę inaczej niż tradycyjne, żółte. Skórka dojrzałych czerwonych bananów staje się miękka, miąższ ma pomarańczowe zabarwienie, bardzo miękki, w smaku kremowy, mało słodki. Osobiście zdecydowanie wolę żółte odmiany.


niedziela, 25 października 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
drakaina
2009/10/25 16:41:40
Ale te mają twardszą skórkę, więc powinny być wytrzymalsze - może przyjeżdżają do nas nieco mniej nafaszerowane chemią?
-
2009/10/28 14:29:12
Że mają twardszą skórkę, to prawda, ale czy są mniej nafaszerowane chemią? Pewnie zależy to też od tego jak często były pryskane... A jak podają źródła: "W krajach bogatych zużywa się średnio 2,7 kg pestycydów na hektar rocznie; na plantacjach bananów w Kostaryce - aż 44 kg. Opryskuje się je nawet 50 razy w roku." Dużo zależy od tego, skąd były sprowadzane. Najwięcej bananów sprowadza się z biednych krajów, a tam zużycie pestycydów jest znacznie większe...

www.ekonsument.pl/a107_banany.html
-
drakaina
2009/10/29 12:24:40
Nie jestem specjalistą, ale na zdrowy ludzki rozum, jeśli skórka grubsza - bo ta czerwona to w ogóle taka solidniejsza ;) - to mniej chemii ze spryskiwania przeniknie do środka owocu? Co innego oczywiście nawozy, które roślina pobiera z gleby.
-
2009/10/31 22:24:46
Trochę mniej pewnie tak, ale jeśli były opryskiwane kilkadziesiąt razy w ciągu całego procesu dojrzewania (także na jego wczesnych etapach), to to trochę jest pewnie niewielkie. ;)
-
Gość: , *.olsztyn.vectranet.pl
2013/05/01 12:19:46
yyyy te banany raczej sa czarne i zepsute co widac po owocu w srodku -_-
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie