O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Kumkwaty wielobarwne - rozwój.
Po wakacjach w końcu jestem w stanie zrobić wyraźne zdjęcia ciekawym siewkom kumkwatów, których wykiełkowało dość sporo, jak na niewielką ilość nasion kumkwatów, które zasadziłam. Siewek prawie całkiem białych było 5, lecz 2 z nich mają już po jednym wielobarwnym liściu (oznaczę te siewki jako b i c). W skład tych barw wchodzi biel i różne odcienie zieleni, które to przeważają. Kolejna siewka (a) ma już jeden liść o różnych odcieniach zieleni, bez bieli. Następna (d) wypuściła już 2 nowe liście, lecz są one prawie całe białe w parę ciemno-zielonych łatek. Ostatnia wielobarwna siewka (e) nie wypuściła jeszcze liści właściwych. Ciekawą rzeczą jest to, że po przyjrzeniu się innym kumkwatom w doniczkach, można dostrzec, że liście niektórych także nie są jednobarwne, w skład kolorów wchodzą różne odcienie zieleni. Zbliża się jesień, podczas której kumkwaty przejdą w okres zimowego spoczynku, więc przesadzanie czeka je dopiero na wiosnę. Na zdjęciach widok obu doniczek z kumkwatami z boku i z góry. Na trzech pierwszych zdjęciach widoczne są siewki a, b, d. Na kolejnych dwóch widać siewki c, e.

a
b
d
c e
niedziela, 13 września 2009, tropicjungle
Tagi: cytrusy
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , 95.172.68.*
2010/09/08 13:08:03
Czy nasiona były gdzieś zakupione, czy zostały pozyskane przez Ciebie z owoców? Super wyglądają i też chętnie bym takie wysiała.
-
Gość: Agawa, 95.172.68.*
2010/09/09 10:50:11
To powyżej pisałam wczoraj, a teraz zwróciłam uwagę, że to już będą roczne roślinki. Napisz jak Ci rosną, czy liście nadal są dwubarwne?
-
2010/09/09 19:26:09
Niestety była już jesień, gdy zaczynały się rozwijać, mało światła, jeszcze nie korzystałam ze świetlówki i część pstrokatych kumkwatów po jakimś czasie padła, w tej chwili te co przeżyły mają całe zielone liście i trzymają się normalnie. Może w przyszłości zaskoczą mnie jakimiś jaśniejszymi kolorkami. Niedobrze też byłoby, gdyby były bardziej białe niż zielone, wtedy groziłaby im śmierć z braku chlorofilu. Takie rośliny wolniej rosną i trudniej je utrzymać. Nasiona wyjęłam z owoców. To czy trafi się na wielobarwne, to wielka loteria, trudno byłoby kupić takie nasiona. ;]
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie