O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Syzygium samarangense.
Syzygium samarangense to goździkowiec pochodzący z Azji. Jego owoce można kupić pod nazwą Red Rose Apple (odmiana czerwona) lub Green Rose Apple (odmiana zielona). Owoce są także określane jako: wax apple, love apple, java apple, chomphu, jambu air, water apple, mountain apple, water guava, wax jambu, bell fruit, makopa, tambis, chambekka. Długość owocu to 10-12 cm. Miąższ szklisty, chrupki, zawiera dużo orzeźwiającego soku, przypominający w smaku gruszkę. Drzewo dorasta do 12 m wysokości, jest wiecznie zielone. Odmiana owoców, którą udało mi się nabyć, niestety nie posiada nasion.


sobota, 08 sierpnia 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: mai, *.chello.pl
2010/10/02 08:07:58
Witam,

Obecnie w domu wyhodowałam z pestek dwa drzewa tzw wodnych jabłek (odmiana zielona). Pestki przywiozłam z Wietnamu. Drzewka rosną świetnie. Mają już 0,5 m. Wypuściły dwa rodzaje liści. Jedne owalne, a drugie trójpalczaste.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie