O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Jabłko cukrowe (Sugar apple) - nasiona.
Jest to owoc flaszowca łuskowatego (Annona squamosa). Jego nasiona są toksyczne. Ich wielkość to 1-2 cm. Kiełkują szybciej, gdy są posadzone tydzień po wyjęciu z owocu niż sadzone jako świeże. Można je przechowywać 3-4 lata. Nasiona przechowywane należy lekko spiłować pilnikiem z wierzchu i moczyć w ciepłej wodzie przez 3 dni przed posadzeniem. Kiełkowanie powinno nastąpić do 30 dni po tych zabiegach. W jednym owocu można znaleźć 20-38 nasion lub nawet więcej. Drzewo osiąga 3-6 m wysokości. Ma płytki system korzeniowy, jest odporne na suche warunki, nie lubi przelania. Owocuje po 2-4 latach. Toleruje gleby piaskowe, wapienne, gliniaste, lecz z dobrym drenażem.

niedziela, 02 sierpnia 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Musa, 217.97.219.*
2009/08/02 23:14:47
Widze ze zakupilas sporo egzotyki sam mam klika nasionek flaszowca ale ciekawy jestem z jakiego sklepu kupywalaes zamawilas nasiona ??? bo chetnie sam bym zadobyl klika innych okazow ... fajnie ze dales temat o nich bo ciezko znalesc co kolwiek na temat tej rosliny
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie