O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Kaffir lime (Citrus hystrix).
Lima Kaffir to kolejny ciekawy owoc z chińskiego supermarketu. Określana jest także jako Papeda lub Skrzydła Anioła - ze względu na ciekawy kształt liści (http://tnij.org/dvqi). Owoc wielkości 4-5 cm pachnie trochę nietypowo, lecz ładnie, w smaku także nie przypomina zwykłych limetek. Jest bardziej gorzka niż kwaśna, ale ciągle dobra. Drzewo wyhodowane z nasiona owocuje pierwszy raz po około 7 latach, lecz aby doczekać się owoców trzeba mieć dwie rośliny, ponieważ lima Kaffir wymaga zapylenia krzyżowego (zapylenie słupka pyłkami z pręcików innej rośliny tego samego gatunku). W owocu było bardzo wiele nasion, choć większa ich część wygląda na nie w pełni rozwinięte. Posadziłam wszystkie te, które nie są zbyt płaskie, czyli 31 nasion z jednego owocu. Podobno nasiona tego gatunku pomimo marnego wyglądu są w większości zdolne do kiełkowania. Szczególne wymagania tej rośliny, to bardzo duże ilości słońca.


czwartek, 23 lipca 2009, tropicjungle
Tagi: cytrusy
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Rynn, *.236.spine.pl
2009/07/24 00:59:45
Ty to jednak masz szczęście/zdolności do wyszukiwania tych cudów (:
-
2009/07/24 02:49:45
czy ta roslina wymaga duzo troski i ogrodniczych umiejetnosci? chetnie bym sprobowala, bo dosc juz mam jezdzenia do chinatown za kazdymrazem, jak potrzebuje kilku lisci do tajskiego curry, ale zaden ze mnie ogrodnik, niestety....
-
2009/07/24 21:31:11
Cóż, wg mnie nie wymaga jakichś specjalnych ogrodniczych umiejętności. ;] Wymagania takie jak każdy cytrus + jest bardzo wrażliwa na zimno, potrzebuje dużych ilości słońca, jak już napisałam, przepuszczalnej gleby, jest wrażliwa na gnicie korzeni w wyniku przelania. Rozkrzewia się mocno po przycinaniu.

A kto szuka, ten znajduje. Jeśli oczywiście ma gdzie szukać. ;)
-
Gość: SusiQ, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/09 20:00:26
Witam,
gdzie mozna znalezc owoce limy kaffir.
Tez chcialabym zasiac,ale nie moge nigdzie znalezc
Pozdrawiam
-
2010/08/30 20:12:10
Szukaj w azjatyckich dzielnicach miast, choć w Polsce pewnie ciężko będzie... ;)
-
Gość: Alicja, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2011/12/04 22:01:41
Witam, ciekawa jestem jak tam Twoja lima? Czy któreś z nasion wykiełkowało?
-
2012/04/16 18:10:27
Tak, wykiełkowały, potem przez moje ciągłe wyjazdy wszystkie zmarniały. Ostatnio kupiłam kolejne limonki, zasadziłam nasiona i znowu kiełkują.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie