O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Tamarillo - nowy nabytek.
Cyphomandra betacea (inaczej: tamarillo, pomidor drzewiasty, cyfomandra grubolistna, zgrabka grubolistna, zgrabka burakowata). Na zdjęciach widnieje odmiana czerwona. Pochodzi z północnych terenów Ameryki Południowej. Skórka jest bardzo miękka, intensywnie czerwona. Dojrzałe owoce mają gorzko-słodki smak, ciemnoczerwoną, wiśniową barwę, są bardzo miękkie. Tamarillo na poniższych zdjęciach ma 7 cm długości (bez szypułki). Jest to mało wymagający, łatwy w hodowli, szybko rosnący, wiecznie zielony krzew dorastający do wysokości 2-3 m. Oczyszczone nasiona ze świeżych owoców kiełkują po 3 tygodniach. Aby skrócić kiełkowanie do 4-6 dni, należy przed posadzeniem schładzać oczyszczone, suche nasiona w lodówce przez 24 godziny. Owocuje pierwszy raz po 18-24 miesiącach przez następne 5-12 lat. Owoce dojrzewają w ciągu 3 miesięcy.

środa, 10 czerwca 2009, tropicjungle
Tagi: tamarillo
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie