O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Marakuja - nowy nabytek.
Granadilla (Passiflora ligularis) jest gatunkiem marakui. Długość owocu to 7,5 cm (bez szypułki). Pomarańczowa skórka pokryta drobnymi łatkami jest twarda i gładka. Pochodzi z górskich rejonów Meksyku i Ameryki Środkowej. Owoc jest dojrzały, gdy skórka osiąga ciemnopomarańczową lub brązową barwę, jest lekko wysuszona i łatwo ugina się pod palcami. Miąższ oraz liczne nasiona są jadalne. Passiflora jest pnączem, potrzebuje podpory do wspinania się, jest szybko rosnąca, odmiana granadilla posiada ozdobne kwiaty o białych płatkach i fioletowej koronie. Nasiona posadzone od razu po wyjęciu z dojrzałego owocu kiełkują po 10-12 dniach. Roślina kwitnie po raz pierwszy po 1-3 latach.

środa, 10 czerwca 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie