O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Baobab - nowe liście.
Baobab rośnie bardzo szybko, w ciągu tygodnia rozwinął jedną parę liści, a następna jest w trakcie rozwijania się. Niestety nie obyło się bez problemów, baobab jest najprawdopodobniej wrażliwy na szkodniki niewidoczne gołym okiem, zwijające i ordzewiające liście jabłoni i innych drzew owocowych - kilka z nich stoi na moim podwórku i wiele w okolicy. Wystarczy otworzyć okno, aby szkodniki te dostały się z wiatrem do domu. Plus jest taki, że atakowane są tylko młode, miękkie liście, a lekarstwem jest regularny oprysk Talstarem. Na zdjęciu widać uszkodzenia w postaci zniekształconych liści i niewielkich przebarwień na końcówkach - w tych miejscach została uszkodzona tkanka liści.

niedziela, 28 czerwca 2009, tropicjungle
Tagi: baobab
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
blogbox_redakcja
2009/06/30 17:33:28
Witam

Chciałbym poinformować, że blog tropicjungle.blox.pl w głosowaniu na naszym serwisie uzyskał ponad 50 głosów pozytywnych przewagi, co oznacza, że może zostać dodany do naszej biblioteki. Zgodnie z regulaminem zwracamy się do Pani z pytaniem: czy wyraża Pani na to zgodę?

Pozdrawiam
Maciej Józefowicz
redaktor serwisu Blogbox.com.pl
redakcja@blogbox.com.pl
-
2009/07/02 23:26:17
Serdecznie dziękuję za wszystkie pozytywne głosy, jest to dla mnie miłe zaskoczenie. Oczywiście wyrażam zgodę na dodanie bloga do biblioteki. Pozdrawiam wzajemnie.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie