O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Nashi - kiełkowanie.
Tydzień temu pierwsze z trzech posadzonych przeze mnie nasion nashi wykiełkowało. Nashi to orientalna gruszka, którą od niedawna można było nabyć w wielu sklepach sprowadzających różne owoce tropikalne. Siewka na zdjęciu pochodzi z owocu o okrągłym kształcie i bardzo jasnej, prawie białej barwie, a wykiełkowała w niecałe 2 tygodnie od posadzenia. Niżej widoczne są zdjęcia innej odmiany nashi, o bardziej gruszkowatym kształcie, z której będzie pochodzić następna partia siewek, jeśli uda mi się je uzyskać.


czwartek, 14 maja 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Dawid, *.centertel.pl
2009/07/23 11:57:48
Do jakiej ziemi posadziłaś nashi, po ilu latach może zaowocować, trzeba zapylić kwiat że by powstał owoc.
-
2009/07/24 22:13:22
Owocuje w drugim lub trzecim roku po posadzeniu, starsze okazy ze zdrewniałym już pniem mogą zimować na dworze w cieplejszych rejonach Polski. Nashi po części są samopylne, ale zaleca się hodowlę dwóch różnych roślin dla zapylenia krzyżowego (zapylenie słupka pyłkami z pręcików innej rośliny tego samego gatunku), wtedy owocowanie jest pewne. Wymaga żyznej, dobrze zdrenowanej gleby - do takiej właśnie posadziłam swoje nashi.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie