O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Papaja - drugie podejście.
Dziś otworzyłam zakupioną kilka tygodni temu papaję. Dojrzewała przez ten czas w lodówce. Poprzednią papaję trzymałam w temperaturze pokojowej - dlatego zaczęła pleśnieć zanim jeszcze dojrzała. Dzisiejsza papaja wypełniona była małymi czarnymi nasionami, z których 6 największych i najciemniejszych (takie są najbardziej dojrzałe) posiałam do doniczki. Na pierwszym z poniższych zdjęć widnieją dwa nasiona: pierwsze pozbawione zewnętrznej osłonki, drugie w osłonce. Zastanawia mnie czy i o ile szybciej wykiełkuje nasiono pozbawione osłonki, lecz pewnie nie będzie większej różnicy.piątek, 13 marca 2009, tropicjungle
Tagi: nasiona
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Dawid, *.olsztyn.vectranet.pl
2009/07/05 13:27:16
Kupiłem papaje w TESCO jak poznać że jest dojrzała. I jeszcze tego samego dnia kupiłem awokado imam pytanie można za nisko wbić wykałaczki i uszkodzić nasionko w środku.
-
2009/07/07 19:05:25
Papaja powinna dojrzewać w lodówce, aby nie narazić jej na zepsucie się. W sklepach są sprzedawane przeważnie niedojrzałe papaja. Dojrzałe stają się lekko miękkie i nabierają w środku w zależności od gatunku czerwonej lub żółtej barwy. Im ciemniejsze nasiona, tym bardziej dojrzała jest papaja.

Wykałaczki można wbić za nisko - zarodek kryje się w dolnej części pestki i żeby go nie uszkodzić lepiej wbijać je trochę wyżej i nie za głęboko.
-
Gość: Dawid, *.olsztyn.vectranet.pl
2009/07/07 20:45:28
Dzięki za odpowiedź już zasadziłem nasionka.
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie