O tropikalnych, śród­ziem­no­mor­skich i innych egzotycznych roślinach hodowanych w klimacie umiarkowanym, otrzymywanych z nasion.
Blog > Komentarze do wpisu
Szyszka Pinus pinea (sosna pinia).
Szyszki sosny pinii dojrzewają po 3-4 latach. Najniższe łuski odpadają, a szyszka otwiera się dając dostęp do nasion (orzeszki piniowe, piniole) i tak też stało się w przypadku mojej szyszki. Owe nasiona zawierają 60% tłuszczu, dlatego szybko jełczeją, więc nawet w lodówce nie warto przechowywać ich dłużej z zamiarem późniejszego posadzenia. Wiedząc to, posadzę kilka sztuk, kilka zostawię na krótkie przechowanie, w razie gdyby te pierwsze nie wykiełkowały, a reszta zostanie zjedzona. Do tej pory proces otwierania się szyszki trwał 4 tygodnie, a jeszcze nie otworzyła się w stopniu umożliwiającym wyjęcie orzeszków. Mam nadzieję, że to nie zmniejszy ich zdolności kiełkowania. Na zdjęciach poniżej można dostrzec je między łuskami szyszki.Tutaj zdjęcia tej samej szyszki, zrobione zanim zaczęła się otwierać.
czwartek, 15 stycznia 2009, tropicjungle
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Szukaj roślin i nasion:jak zrobic licznik

statystyka
Wszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są moją własnością (jeśli nie zostało zaznaczone inaczej) i rozpowszechnianie ich jako swoich jest zabronione. Nie zezwalam na umieszczanie reklam sklepów internetowych w komentarzach.

W sprawie wymiany linkami i programów partnerskich proszę o kontakt na mail.
RSS wpisy

Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie